Priežasčių dėl kurių nugaros srityje jaučiamas skausmas, gali būti įvairių. Pirmiausia tai fizinio krūvio nebuvimas, silpni raumenys, netaisyklinga laikysena, traumos, stresas, nesubalansuota mityba.
Ypač dažnai nugaros skausmais skundžiasi ir mamos, nešiojančios mažylius. Iškrypusi stuburo padėtis nuo vaikučio svorio tampa kritine, todėl vienintelis konstruktyvus problemos sprendimas – nugaros raumenų stiprinimas. Žinoma, – tai skirta ne visiems žmonėms: jeigu turite rimtų stuburo traumų, geriau pasitarkite su gydytoju, kad nepakenktumėte. Kitais atvejais fiziniai pratimai – tai, ko reikia!
Stuburas neatsiejamai susijęs su centrine nervų sistema, todėl pasitelkus mankštą į pagalbą – sveikata taps tvirtesnė, o savijauta kur kas stabilesnė.
Treniruočių studijos „Vija Pinavija“ trenerė kineziterapeutė Viktorija Brusokaitė tikina, kad sistemingas ir reguliarius mankštinimasis, teisinga laikysena, ergonomika darbe bei namuose gali užtikrinti kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybę be skausmo ateityje. O jos vedama treniruotė „Aktyvi kūno mankšta“ gali būti puiki prevencinė priemonė jūsų skaudančiai nugarai. Pakanka vos kartą per savaitę lankyti grupinę treniruotę, kurioje atliekami pratimai įvairiapusiam kūno stiprinimui, koordinacijai, kūno raumenų balansui ir laikysenai gerinti, ir jau po pirmos treniruotės pajausite palengvėjimą skaudančiose probleminėse kūno vietose.
Pasak kineziterapeutės Viktorijos, šios mankštos nauda yra daug platesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes tai žemo intensyvumo, lėto tempo mankšta, skirta įvairaus amžiaus žmonėms, ypač tinka tiems, kurie dirba sėdimą, stovimą ar fizinį sunkų darbą. Mankštos metu lavinamas ne tik kūno tvirtumas, ištvermė ar lankstumas, bet atliekami taisyklingi ir reguliarūs pratimai, kurie stiprina ne tik raumenis, pagerina kvėpavimo ir širdies sistemos veiklą, sąnarių būklę, bet ir didina stuburo lankstumą. Tai ne tik puikus būdas atsikratyti per dieną sukauptos įtampos, bet ir įkvėpsite naujos energijos gūsį!
Taigi reikia būti labai sąmoningiems ir, atsižvelgiant į darbo ir gyvenimo būdą, keisti savo įpročius: darbo metu būtina daryti trumpas pertraukėles, lengvas mankštas, periodiškai bent atsistoti nuo darbo stalo ir išsitempti, pasirąžyti, daugiau judėti kelionės į darbą ir namo metu, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu ar eiti pėsčiomis.
Mes – už gyvenimo kokybę be skausmo!
Leave a Reply.